MCPPV of Kryvyi Rih, Dnipropetrovsk Region

Agricultural tractor driver (categories A1, A2, B1). Locksmith-repairman. Motor vehicle driver. Driver of motor vehicles (categories B, C)

Agricultural tractor driver (categories A1, A2, B1). Locksmith-repairman. Motor vehicle driver. Driver of motor vehicles (categories B, C)

ПРОФЕСІЯ - ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

Обираючи свою майбутню професію Ви робите один із найважливіших кроків у вашому житті. Професія тракториста-машиніста являється однією з найбільш затребуваних на ринку праці і це не даремно, адже саме вона гарантує:

- стабільну роботу: сільське господарство є необхідною галуззю, і попит на кваліфікованих трактористів завжди залишається стійким, таким чином ви завжди матимете стабільний прибуток, особливо в сільських регіонах.

- соціальний внесок: робота тракториста-машиніста грає важливу роль у виробництві їжі для населення. Ваш внесок у сільське господарство сприяє забезпеченню харчової безпеки та розвитку сільських громад, а також буде досить важливим у післявоєнний період розбудови нашої країни.

- навчання та розвиток: спеціалісти в сільському господарстві постійно повинні навчатися новим технологіям та методам роботи з сільськогосподарською технікою, що робить цю професію стимулюючою для тих, хто цікавиться технікою та інноваціями.

- задоволення від роботи: робота тракториста-машиніста дозволяє більше часу проводити на свіжому повітрі та насолоджуватися красою широкополих ланів.

 

ІСТОРІЯ ПРОФЕСІЇ

У часи, коли придумали цю машину, більшість фахівців, що працювали зі складною технікою, називали машиністами. Це було нововведення і ніхто не відрізняв, яку роботу виконує машина, оскільки їх бачили не всі і дуже рідко. Трактор був винайдений у XIX столітті. Тоді ж з'явилися і перші машиністи. Винахідники, в першу чергу, думали про те, як полегшити працю селян, а отже, і трактори придумали для роботи в сільському господарстві. Така тенденція зберігалася аж до 30-х років ХХ сторіччя. Пізніше на таку техніку почали встановлювати й інші функціональні інструменти, які почали застосовувати в гірській промисловості і будівництві.

ПРОФЕСІЙНА КВАЛІФІКАЦІЯ: ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА КАТЕГОРІЇ А1, А2, В1

КАТЕГОРІЯ А1

Завдання та обов'язки. Самостійно виконує сільськогосподарські та інші механізовані роботи на колісних і гусеничних тракторах з потужністю двигуна до  73,5 кВт (до 100 к. с.), сільськогосподарських машинах, що агрегатуються  з  тракторами цієї потужності згідно з вимогами агротехніки  та агротехнології. Комплектує машинно-тракторні агрегати. Виконує транспортні роботи на тракторах з дотриманням правил дорожнього руху та правил перевезення вантажів. Виконує щозмінне технічне обслуговування та періодичне технічне обслуговування  тракторів, сільськогосподарських машин, на яких працює. Визначає несправності тракторів, причіпних і начіпних знарядь та інших машин, що з ними агрегатуються, усуває їх. Самостійно виконує технологічні регулювання робочих органів сільськогосподарських та інших машин і пристроїв до них. Читає нескладні машинобудівні креслення, схеми, користується інструкціями з експлуатації машин. Раціонально використовує паливно-мастильні, гумо-технічні та інші експлуатаційні матеріали і запасні частини. Виконує слюсарні роботи середньої складності з технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що з ними агрегатуються. Ремонтує, складає і регулює вузли та  агрегати середньої  складності тракторів і сільськогосподарських машин із  заміною окремих частин і деталей. Готує трактори, сільськогосподарські та інші машини і знаряддя до  зберігання.

Дотримується правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.

Повинен знати: правила, способи й особливості виконання сільськогосподарських та інших робіт машинно-тракторними агрегатами згідно з вимогами агротехніки та  агротехнології; будову, принцип дії колісних і гусеничних тракторів; вимоги до комплектування машинно-тракторних  агрегатів  для виконання механізованих робіт; ознаки та причини основних несправностей тракторів, сільськогосподарських та інших машин і способи їх усунення; системи технічного обслуговування, ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин; правила дорожнього руху та перевезення вантажів; правила зберігання та способи захисту від корозії тракторів, сільськогосподарських і інших машин; основи організації, оплати праці й соціально-трудових відносин у сільськогосподарському виробництві; основні властивості паливно-мастильних матеріалів та охолоджувальних рідин; способи виконання слюсарних робіт під час технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що з ними агрегатуються; методи виявлення і способи усунення дефектів у роботі машин та окремих агрегатів, зміст і правила оформлення первинних документів з обліку роботи машин (облікового листа тракториста-машиніста, шляхового листа та інших документів); норми виробітку і витрати паливно-мастильних матеріалів на виконання основних механізованих робіт, шляхи зниження собівартості виконуваних робіт, методи та засоби підвищення продуктивності праці; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії та  пожежної безпеки під час експлуатації та обслуговування тракторів, сільськогосподарських та інших машин, вимоги законодавства з питань охорони навколишнього природного середовища.

Кваліфікаційні вимоги.  Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або професійно-технічне навчання за програмами підготовки тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Кваліфікаційна атестація на право керування машинами категорії А1. Без вимог до стажу роботи. Наявність кваліфікаційного посвідчення на право керування тракторами цієї категорії. 

 

КАТЕГОРІЯ А2

Завдання та обов'язки. Самостійно  виконує  сільськогосподарські  та інші механізовані роботи на колісних і гусеничних тракторах з потужністю двигуна понад 73,5 кВт (понад 100 к.с.), сільськогосподарських машинах, що агрегатуються з тракторами цієї потужності відповідно до вимог агротехніки та агротехнології. Виконує щозмінне технічне обслуговування тракторів, сільськогосподарських машин, які експлуатує. Визначає несправності тракторів, причіпних знарядь і машин, що з ними агрегатуються, усуває їх. Самостійно виконує технологічні регулювання робочих органів сільськогосподарських та інших машин і пристроїв до них. Виконує слюсарні роботи середньої складності з технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що з ними агрегатуються. Дотримується правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.

Повинен знати: способи і особливості виконання сільськогосподарських та інших робіт машинно-тракторними агрегатами відповідно до  вимог агротехніки й агротехнології; експлуатаційні регулювання тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що агрегатуються з тракторами цієї категорії; будову,  принцип дії, вимоги до комплектування машинно-тракторних агрегатів для виконання механізованих робіт; ознаки та причини основних несправностей тракторів, сільськогосподарських та інших машин і способи їх усунення; системи технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин; правила дорожнього руху та перевезення вантажів; способи виконання слюсарних робіт під час експлуатації, технічного обслуговування і ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин; технологічні регулювання сільськогосподарських та інших машин, що агрегатуються з тракторами цієї потужності.

Кваліфікаційні вимоги.  Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта чи професійно-технічне навчання за програмами підготовки тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Кваліфікаційна атестація на право керування машинами категорії А 2. Наявність кваліфікаційного посвідчення на право керування тракторами цієї категорії. У разі підготовки за двома або кількома категоріями – без вимог до стажу роботи. За інших умов – стаж керування машинами категорії А1 не менше одного року.  

 

КАТЕГОРІЯ В1

Завдання та обов’язки . Самостійно виконує сільськогосподарські (збиральні) роботи на самохідних зерно- і кукурудзозбиральних комбайнах згідно з вимогами агротехніки та агротехнології. Виконує слюсарні роботи середньої складності під час експлуатації, технічного обслуговування та ремонту комбайнів. Дотримується правил дорожнього руху та правил технічної експлуатації самохідних зерно- і кукурудзозбиральних комбайнів. Додержується правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії, особистої гігієни та пожежної безпеки.

Повинен знати: правила, способи і особливості виконання збиральних робіт на зерно- і кукурудзозбиральних комбайнах згідно з сучасними вимогами агротехніки та агротехнології; будову, принцип дії, правила їх технічної експлуатації; шляхи та засоби запобігання втратам зерна під час збирання врожаю; основні види регулювання різального та молотильного агрегатів комбайнів; способи виконання слюсарних робіт, шляхи відновлення зношених вузлів та агрегатів під час технічного обслуговування та ремонту зерно- і кукурудзозбиральних комбайнів; правила і рограм охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або професійно-технічне навчання за рограммами підготовки тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Кваліфікаційна атестація на право керування машинами категорії В1. Наявність кваліфікаційного посвідчення на право керування тракторами цієї категорії. У разі підготовки за двома або кількома категоріями – без вимог до стажу роботи. За інших умов – стаж керування машинами категорії А1 не менше одного року.

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА НА ПРОВІДНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ ТА ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ РЕГІОНУ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТЕХНІКА, НА ЯКІЙ ПРОХОДЯТЬ ВИРОБНИЧУ ПРАКТИКУ:

 

 

 

КРІМ ЗДОБУТТЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ, НАШІ ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ ПРИЙМАЮТЬ АКТИВНУ УЧАСТЬ В СУСПІЛЬНОМУ ЖИТТІ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ:

  • В ОБЛАСНИХ ОЛІМПІАДАХ ТА КОНКУРСАХ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

 

  • В МІСЦЕВОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ

 

  • В ГУРТКАХ ХУДОЖНЬОЇ САМОДІЯЛЬНОСТІ

 

 

  • У СПОРТИВНИХ ЗМАГАННЯХ

 

Після закінчення навчання випускники успішно працевлаштовуються до Інгулецького ГЗК, Південного ГЗК, ТзОВ «РУДОМАЙН», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та фермерських господарств.