Міжрегіональний центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Кривого Рогу Дніпропетровської області

Заступник директора з навчальної роботи
СИТНИЧЕНКО Євген Володимирович

Професійно-технічне училище №82 (зараз філія МЦППВ) розташоване у смт. Широке Дніпропетровської області, має свою власну історію, сторінки якої рясніють подіями та іменами.

Історична пам’ять повертає у далекий 1983 рік, коли на базі Широківської середньої школи було засновано навчальний заклад сільського технічного училища №15, де готували кваліфікованих робітників на базі середньої освіти — трактористів-машиністів широкого профілю, майстрів плодоовочівників, водіїв категорії С.

Йшли роки, і розвиток агропромислового комплексу Широківського району спонукав розширити перелік професій. Так відкрилися професії: оператор з ветеринарної обробки тварин, бухгалтер-плодоовочівник, пасічник, лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу, кухар. Ці професії молодь могла здобути саме у цьому навчальному закладі. Отримавши професію, молоді спеціалісти йшли працювати на різні підприємства нашого району, на зміну їм приходили нові учні, що забезпечувало безперервне поповнення лав аграріїв.

Викладач фізики
БЕРЕСТОВА Лариса Миколаївна

З 1 вересня 1984 року навчальний рік уже розпочався у новому статусі — було створене ПТУ №82. Ця подія значно розширила можливості розбудови матеріально-технічної бази, плідної співпраці із держпідприємствами району, сприяла наданню робочих місць молодим робітничим кадрам.

У різні роки свого існування навчальний заклад очолювали різні керівники, які разом зі своїм приходом продовжували справу попередника і намагалися зробити свій внесок у розбудову навчального закладу.

Першим директором ПТУ №82 був Василенко Олександр Володимирович. Першим завжди бути важко…

Кабінет правил дорожнього руху. Заняття проводить майстер виробничого навчання
СИТНИЧЕНКО Ярослав Володимирович

Ставши керівником училища, Олександр Володимирович всі зусилля спрямував на створення такої матеріальної і технічної бази, яка б давала можливість повноцінно працювати з учнями, яка б не лише озброювала їх теоретичними знаннями, а й переносила ці теоретичні знання на практичне застосування.

Рік за роком, крок за кроком нелегкою працею закладалися міцні підвалини, які поступово створювали навчальний заклад, який виконував державне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників.

Про зростання навчального закладу свідчать такі факти: збудовано автодром, майданчик навчального господарства, класи-лабораторії теоретичних та практичних занять для трактористів, водіїв, кухарів. Це вже немало для того, аби підготувати гідні кадри для забезпечення потреб аграрного комплексу.

Майстер виробничого навчання плодоовочівників
САВОСТЕНКО Зоя Миколаївна

В історію навчального закладу вписувались нові імена керівників і викладачів, які працювали у різні часи, але йшли вони до однієї мети — створити навчальний заклад з позитивною репутацією. Були і успіхи, і невдачі, але час диктував нові умови.

Роки перебудови у житті державних навчальних закладів залишили свої тяжкі наслідки. За нових умов потрібно було швидко зорієнтуватися і визначитися з новими напрямками і пріоритетами у подальшому розвиткові навчального закладу, треба було самому дбати про матеріальне забезпечення і збереження майна. Але це вдалося зробити не кожному…

Кабінет спецтехнології кухарів. Майстер виробничого навчання кухарів
БЄЛІКЧІ Наталія Володимирівна

Сільськогосподарська реформа на селі не могла не відбитися на стані справ училища. ПТУ №82 довгий час залишалося для молодого покоління закладом, що поступово втрачав свої позиції серед інших навчальних закладів області.

Потрібні були зміни — і вони настали 1 вересня 2003 року, коли навчальний заклад отримав новий статус — філія №1 Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців. Це знаменувало новий крок у розвитку навчального закладу, нові перспективи для подальшої творчої роботи, на які чекали всі. З цього моменту, керуючись творчим досвідом МЦППВ як навчального закладу нового типу, філія розпочала впроваджувати інноваційні технології у навчальний процес, працювати над своїм ім’ям і репутацією не словом, а ділом. Для цього, перш за все, відбулося підвищення кваліфікації педагогічного складу викладачів, майстрів виробничого навчання, вивчення нових підходів у навчанні та викладанні навчальних дисциплін, оновленні технічної бази для виробничого навчання.

Урок виробничого навчання
в групі кухарів

Непросто було впроваджувати у життя новітні технології педагогіки та психології, довести всім, що вони мають місце у реальному житті, вийти на новий рівень мотивування отримання освіти молоддю.

Намагаючись іти у ногу з часом, філія розширила перелік професій: електрогазозварник; кравець; кондитер; слюсар з ремонту автомобіля; оператор комп’ютерного набору; конторський службовець. Відкриття даних професій надало можливість молоді району здобути престижні професії на ринку праці.

Заступником директора філії №1 МЦППВ є Ситниченко Євген Володимирович — молодий, енергійний і творчий керівник, який прагне впровадити новий стиль керівництва. Для нього навчальний заклад є невід’ємною частиною власного життя, адже, народився і виріс майбутній керівник у рідному смт. Широке. Після закінчення Криворізького державного педагогічного університету у 2002 році він прийшов молодим спеціалістом до ПТУ №82 і розпочав свій педагогічний шлях.

Кабінет спецтехнології зварювальних робіт. Майстер виробничого навчання
ЗІНЧЕНКО М.
 І.

Очоливши філію №1 МЦППВ з 2007 року, він міцно тримає руку на кермі управління навчальним закладом. Його молода енергія і нове бачення сучасних вимог до кваліфікованих робітників роблять зрушення як у свідомості учнів, так і педагогів.

Душею нашого навчального закладу є викладачі, майстри виробничого навчання. Працюючи над підвищенням рівня своєї педагогічної кваліфікації, вивчаючи новітні технології, педагоги нашого навчального закладу постійно намагаються підвищити розумовий, фізичний і творчий рівень наших вихованців.

Зараз педагогічний колектив налічує: викладачів — 7 осіб, майстрів в/н — 18 осіб, у тому числі викладачів вищої категорії — 1, викладачів І категорії — 6, викладачів ІІ категорії — 2, відмінників народної освіти України — 1, майстрів в/н І категорії — 5, майстрів в/н ІІ категорії — 5. Колектив постійно поповнюється молодими викладачами і майстрами, які продовжують гідну справу своїх попередників.

Сходи соняшника на навчальному господарстві. Заступник директора з навчальної роботи
СИТНИЧЕНКО 
Євген Володимирович

Окремо хотілося б відзначити тих осіб, які пропрацювали у цьому навчальному закладі більше 25 років:

  • Берестова Лариса Миколаївна;

  • Грицай Галина Василівна;

  • Василенко Людмила Іллівна;

  • Савостенко Зоя Миколаївна;

  • Деркач Раїса Іванівна;

  • Мовчан Тетяна Петрівна;

  • Бєлікчі Наталя Володимирівна;

  • Бабич Галина Микитівна;

  • Півторак Валентина Григорівна;

  • Шапарь Григорій Тихонович.

В теплиці: майстер виробничого навчання
ГРИГОРОВИЧ Т.
 Г.

Одним із таких викладачів є Шапарь Григорій Тихонович, який присвятив підготовці кадрів для агропромислового комплексу чверть століття.

Талановитий педагог за час своєї роботи допоміг опанувати усіма тонкощами професії тракториста не одному поколінню випускників.

Григорій Тихонович неодноразово був нагороджений почесними грамотами та цінними подарунками від адміністрації району та області. Гарна людина, мудрий наставник, щирий друг і порадник… Лише теплими словами відгукуються колеги та учні про цього викладача. Пройшовши шлях від викладача спецдисциплін до заступника директора з навчально-виробничої роботи, він заслужено пішов на пенсію.

Багато старань на формування позитивного іміджу своєї професії поклала Бєлікчі Наталя Володимирівна — викладач, майстер виробничого навчання з підготовки кухарів-кондитерів. Багато років ця професія залишалася однією з провідних у навчальному закладі. Все це завдяки творчому підходу Бєлікчі Н. В. до улюбленої справи. Постійний учасник різних конкурсів, володарка різних нагород та премій, вона й далі продовжує працювати на теренах педагогічної ниви.

Гордістю викладача є її учні, зокрема, Ряба Наталія, яка посіла ІІ місце в обласному конкурсі молодих кухарів-кондитерів, що проходив у м. Кривий Ріг. Багато дітей відзначено грамотами та подяками за щорічну працю у літніх таборах відпочинку та пансіонатах міста Бердянська. Оздоровчий табір "Чайка" п’ять років поспіль співпрацює з нашим навчальним закладом, що підтверджує високий рівень підготовки наших учнів.

Майстер виробничого навчання
ПІЛІПОВ Г.
 Г.
на майданчику для підготовки кваліфікованих водіїв автотранспортних засобів


Сьогодні навчальний заклад проводить підготовку кадрів з таких професій:

— на основі базової загальної середньої освіти:

  • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії "А", "В", "С";

  • Слюсар-ремонтник. Водій автотранспортних засобів категорій "В", "С" (термін навчання 3 роки);

  • Кухар. Кондитер (термін навчання 3 роки);

  • Плодоовочівник-обліковець з реєстрації бухгалтерських даних (термін навчання 3 роки).

  • Плодоовочівник. Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу (термін навчання 3 роки);

  • Електрогазозварник (термін навчання 2,5 роки);

  • Токар (термін навчання 3 роки);

  • Кравець (термін навчання 3 роки).

 

— на основі повної загальної середньої освіти:

  • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії "А". Слюсар-ремонтник. Водій автотранспортних засобів категорії "А", "В", "С" (термін навчання 1 рік).

Групи регіонального замовлення за такими професіями:

  • Токар;

  • Водій автотранспортних засобів;

  • Спеціалізація — водіння автотранспортних засобів категорії "В", "С"(термін навчання 4 міс.);

  • Електрогазозварник (термін навчання 5 міс.);

  • Продавець з лотка на ринку (термін навчання 1 міс.);

  • Водій автотранспортних засобів категорії "В" (термін навчання 2,5 міс.).

Контингент учнів становить більше 300 учнів, 13 навчальних груп за основними професіями.

З часу свого існування навчальний заклад випустив не одне покоління випускників. Багато з них вже дорослі люди, які згадують про роки свого навчання у нашому навчальному закладі добрим словом.

Випускники — це наша гордість. Деякі з них працюють за улюбленою професією, підвищують свою кваліфікацію та обіймають гідні посади у нашому районі та за його межами. Ось імена деяких з них:

  • Капустинська Валентина закінчила Дніпродзержинський університет. Працює начальником кадастрового бюро.

  • Зеленський Ігор — шеф-кухар ресторану в м. Києві.

  • Грунь Оксана — закінчила Дніпропетровський аграрний університет, Київський фінансово-економічний університет. Сьогодні працює заступником головного бухгалтера ІнГЗК.

  • Красуля Олег — закінчив Дніпропетровський сільськогосподарський інститут, працює в народному господарстві.

  • Климов Андрій — закінчив Дніпропетровський аграрний університет, працює заступником начальника відділу Держтехнагляду.

  • Слюсаренко Руслан — закінчив Дніпропетровський аграрний університет, працює викладачем Інгулецького технікуму.

Крапельне зрошення. Надія на урожай

Велика увага приділяється педагогічним колективом як навчанню, так і духовному розвитку молоді. У навчальному закладі працює молодіжний клуб "Мрія". Члени клубу беруть активну участь в організації свят, художній самодіяльності та культурно-масових заходах шкільного та районного масштабу. Наші учні були учасниками таких конкурсів: "Нумо, хлопці!", "Міс Осінь", "Козацькому роду нема переводу" та ін., приймали участь у презентації книги Григорія Гусейнова "На землі, на рідній…", щороку нагороджуються грамотами та цінними подарунками за призові місця у районних святах.

Розглядаючи кожну дитину як особистість, ми намагаємося розгледіти у ній талант і розвинути його, відкрити нові можливості. Для цього на території навчального закладу також функціонують: бібліотека з читальною залою; спортивний зал, в якому діють секції: волейбол, баскетбол, футбол, театральний гурток, до складу якого входять як учні, так і викладачі навчального закладу.

На території навчального закладу розташований власний молодіжний готель на 50 місць, який має кімнату відпочинку, побутову кімнату, телевізор, магнітофон. Біля готелю розташований спортивний майданчик. Створено всі умови для навчання та відпочинку. Учні, які проживають в готелі, забезпечуються безкоштовним триразовим харчуванням. Особливим піклуванням оточені учні пільгових категорій сироти — 25 учнів, напівсироти — 64 учні, діти з багатодітних сімей — 19 учнів.

Кожного року в навчальному закладі учні разом із викладачами та майстрами проводять виставки робіт і конкурси професійної майстерності, літературні вечори та інші заходи, які сприяють фізичному та духовному розвиткові учнів.

Педагогічний колектив робить все можливе для того, аби наблизити учнів до їхньої мети — здобути освіту та отримати гідну професію.

Як показав час, наш навчальний заклад зробив значні кроки до ефективного розвитку профтехосвіти нашого району. Як одна зі складових ланок навчального закладу нового типу, філія №1 МЦППВ смт. Широке надає широкий спектр професій, що створює умови для професійної реалізації молоді, привчає її до думки, що власне життя можна і треба перетворювати на краще.