Міжрегіональний центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Кривого Рогу Дніпропетровської області

Музей МЦППВ

Музей МЦППВ

Музей воїнів-інтернаціоналістів: Центр патріотичного виховання молоді

Музей воїнів-інтернаціоналістів при Міжрегіональному центрі професійної перепідготовки військовослужбовців (МЦППВ) відіграє важливу роль у патріотичному вихованні молоді. Це не просто місце зберігання артефактів і спогадів минулих подій, а справжній освітній центр, який допомагає здобувачам освіти оволодіти практичними навичками пошукової та дослідницької діяльності, формувати пізнавальні інтереси та розширювати кругозір.

Центр патріотичного виховання молоді

Науково-просвітницька діяльність: Жива історія

Один із ключових напрямків роботи музею — науково-просвітницька діяльність. Щоб оживити історію, тут проводяться екскурсії, лекції, тематичні заняття, зустрічі з видатними людьми. Кожен з цих заходів має свою неповторну атмосферу, але саме екскурсійна робота залишається головною складовою. Серед найпопулярніших екскурсій — оглядові, які відвідують не тільки здобувачі освіти МЦППВ, а й школярі та студенти інших навчальних закладів м.Кривого Рогу.

Жива історія

Пам'ять та шана: Події, що з'єднують покоління

Кожного року знайомство з музеєм для першокурсників МЦППВ розпочинається зі свята до Дня знань. Тут вже стало традицією вшановувати загиблих воїнів покладанням квітів до пам’ятної стели. Це право надається найкращим здобувачам освіти груп, що символізує повагу та відповідальність за пам’ять про героїв минулих поколінь.

Події, що з'єднують покоління

У музеї також проводять «години мужності» до річниці виведення радянських військ з Афганістану. Під час цих заходів здобувачі освіти з цікавістю слухають про Афганістан, умови перебування радянських військових, їхні подвиги. Гості музею уважно слухають розповіді лекторів, але найбільше затримуються біля стендів, на яких розміщені фотоматеріали, особисті листи, документи загиблих воїнів-афганців, а також біля зразків боєприпасів, військового знаряддя. До цих подій долучається районна Спілка ветеранів Афганістану «Перевал», що робить зустрічі ще більш особливими, адже учні мають можливість поспілкуватися з очевидцями.

У музеї також проводять «години мужності»

Вплив через мистецтво та ЗМІ: Відчути історію серцем

У роботі музею велика увага приділяється використанню відеоматеріалів. Особливо впливають на здобувачів хроніка афганських подій та тематичні пісні, що додають заходам емоційної глибини. В телецентрі регулярно створюють відеопередачі до пам'ятних дат, які допомагають краще зрозуміти мужність молодих воїнів, які виконували свій обов’язок, ризикуючи найдорожчим — своїм життям.

Відчути історію серцем

Також здобувачі освіти із задоволенням беруть участь у зустрічах з відомим криворізьким журналістом В. Бухтіяровим, автором книг про афганських воїнів «Криворізькі шурави» та «Віват, шурави!». Його розповіді про героїчні будні та життя військовослужбовців захоплюють та надихають молодь.

Героїчні будні та життя військовослужбовців

Пошукова група музею: Зберігаємо історію разом

Дослідження, які проводить пошукова група музею, дозволяють постійно поповнювати його фонд новими експонатами. Це можуть бути рідкісні видання, публікації, фотовідеоматеріали, записи спогадів ветеранів Афганістану та навіть артефакти, які стали свідками тих далеких подій. Завдяки наполегливій роботі групи, музей зберігає та поширює пам'ять про героїчні моменти історії.

Зберігаємо історію разом

Облік та фонди музею: Документування минулого

Музей веде ретельний облік усіх відвідувачів, екскурсій та виховних годин. Книги обліку, альбом відгуків та акти прийому експонатів допомагають зберігати історію, забезпечуючи її документування для наступних поколінь.

Документування минулого

Музей відкритий для всіх

Музей воїнів-інтернаціоналістів МЦППВ завжди відкритий для відвідувачів. Його двері гостинно зустрічають тих, хто хоче більше дізнатися про героїчні сторінки історії та вшанувати пам'ять про тих, хто не повернувся з війни. Виховання патріотичних якостей, розширення кругозору, оволодіння навичками дослідження та пошуку — все це є важливими аспектами освітнього процесу, які втілює музей.

Музей відкритий для всіх

Наразі виставкова експозиція музею знаходиться на реконструкції, сподіваємось, що після перемоги будемо гостинно зустрічати гостей в оновленому музеї.

1. ЕКСПОЗИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ.

1.1. Експозиції, перелік та опис матеріалів:

  • фотоматеріали бойових дій, буденності Радянської Армії у Афганістані;
  • копії газетних публікацій про події в Афганістані;
  • карти, схеми території Афганістану;
  • пам’ятна стела з прізвищами загиблих воїнів-афганців Центрально-Міського району м. Кривого Рогу;
  • фото-світлова експозиція з 3-х стендів: «Бойова вахта», «Вручення нагород воїнам-інтернаціоналістам», «Пам’ятник загиблим воїнам інтернаціоналістам м. Кривого Рогу»;
  • навчальні зразки боєприпасів, військового знаряддя воїнів-афганців;
  • фотоматеріали, особисті листи, документи загиблих воїнів-афганців Центрально-Міського району;
  • фотокопії рішень уряду СРСР, ЦК КПРС про виведення Радянських військ з Афганістану;
  • фотоматеріали з прізвищами випускників Центру (ПТУ №59), які виконували інтернаціональний обов’язок в Афганістані;
  • художня панорама епізодів Афганської війни.

Експозиції, перелік та опис матеріалів:

1.2. Технічне оснащення музею:

  • світло-аудіо обладнання;
  • мультимедійне обладнання (інтерактивна дошка Smart Board);
  • фото-відеотека з документальною хронікою, пісень Афганської війни, масових заходів, виховних годин з здобувачами освіти Центру.

Технічне оснащення музею

2. ФОНДОВА РОБОТА МУЗЕЮ:

  • ведення книг обліку відвідувачів, екскурсій;
  • альбом відгуків;
  • книга обліку виховних годин;
  • ведення обліку актів прийому експонатів, артефактів.

ФОНДОВА РОБОТА МУЗЕЮ

Освітня діяльність