1. ЕКСПОЗИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ.
1.1. Експозиції, перелік та опис матеріалів:
- фотоматеріали бойових дій, буденності Радянської Армії у Афганістані;
- копії газетних публікацій про події в Афганістані;
- карти, схеми території Афганістану;
- пам’ятна стела з прізвищами загиблих воїнів-афганців Центрально-Міського району м. Кривого Рогу;
- фото-світлова експозиція з 3-х стендів: «Бойова вахта», «Вручення нагород воїнам-інтернаціоналістам», «Пам’ятник загиблим воїнам інтернаціоналістам м. Кривого Рогу»;
- навчальні зразки боєприпасів, військового знаряддя воїнів-афганців;
- фотоматеріали, особисті листи, документи загиблих воїнів-афганців Центрально-Міського району;
- фотокопії рішень уряду СРСР, ЦК КПРС про виведення Радянських військ з Афганістану;
- фотоматеріали з прізвищами випускників Центру (ПТУ №59), які виконували інтернаціональний обов’язок в Афганістані;
- художня панорама епізодів Афганської війни.
1.2. Технічне оснащення музею:
- світло-аудіо обладнання;
- фото-відео обладнання (телевізор, ДВД-програвач, фотоапарат, відеокамера, персональний комп’ютер);
- фото-відеотека з документальною хронікою, пісень Афганської війни, масових заходів, виховних годин з учнями Центру.
2. НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА МУЗЕЮ.
Музей покликаний сприяти формуванню в учнів патріотичних якостей, розширенню кругозору, вихованню пізнавальних інтересів і здібностей, оволодіння практичними навиками пошукової та дослідницької діяльності, служити цілям вдосконалення освітнього процесу засобами додаткової освіти. Тому надзвичайно важливим напрямком роботи музею є науково-просвітницька діяльність. Екскурсії, лекції, тематичні заняття, зустрічі з видатними людьми – найбільш ефективні форми науково-просвітницької роботи. Діюча в музеї тематика цих заходів цікава та різноманітна. В роботі нашого музею використовуються всі форми науково-пізнавальної діяльності, але все ж потрібно відмітити, що основним видом культурно-освітньої діяльності є екскурсійна робота. Найбільш поширеними є оглядові екскурсії, які проводяться не лише для учнів МЦППВ, а також для учнів загальноосвітніх шкіл Кривого Рогу.
Музей воїнів-інтернаціоналістів МЦППВ – центр патріотичного виховання учнівської молоді. Починається знайомство з музеєм із святкової лінійки до Дня знань. Стало вже доброю традицією вшановувати загиблих воїнів покладанням квітів до пам’ятної стели музею. Це право надається найкращим учням груп. Під час навчального року, двері музею завжди широко відкриті для відвідувачів. Саме тут проводяться години мужності до річниці виводу контингенту військ СРСР з Афганістану. Учні з цікавістю слухають розповідь про саму державу Афганістан, про умови перебування радянський військ, про подвиги молодих юнаків, які виконували інтернаціональний обов’язок, не шкодували найдорожчого – свого життя. Ці години пам’яті проводяться спільно з районною Спілкою ветеранів Афганістану «Перевал», тому не дивно, що наші учні активно цікавляться подіями Афганістанської війни, засипають запитаннями очевидців цих подій.
Відвідувачами музею воїнів-інтернаціоналістів є не тільки учні МЦППВ, а й учні криворізьких загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів. Найчастіше такі години бойової слави проходять у лютому, на передодні річниці виводу радянських військ. Діти уважно слухають розповіді лекторів, але найбільше затримуються біля стендів, на яких розміщені фотоматеріали, особисті листи, документи загиблих воїнів-афганців, а також біля зразків боєприпасів, військового знаряддя.
Надзвичайно цікавими, змістовними та необхідними для виховання підростаючого покоління є тематичні телепередачі (телеуроки) телевідеостудії Центру до пам’ятних дат Афганської війни. Особливо впливає на емоційний стан учнів хроніка афганських подій та пісні, присвячені мужності і відданості молодих воїнів, ледь старших за наших студентів. Той особливий душевний трепіт не можна зрівняти не з чим. Вплив відеоматеріалів на учнів величезний, тому в своїх виховних заходах ми завжди намагаємось доцільно використовувати їх.
Хорошим виховним моментом відзначаються зустрічі учнів навчального закладу з відомим криворізьким журналістом В. Бухтіяровим, автором книг «Криворізькі шурави», «Віват, шурави!».
Слід відмітити захоплюючі дослідження пошукової групи музею, адже завдяки їхній наполегливій праці поповнюється фонд музею. Це і збір видань, публікацій, пов’язаних з Афганською війною, запис спогадів воїнів-інтернаціоналістів Центрально-Міського району, збір фотовідеоматеріалів, артефактів цих далеких подій.
3. ФОНДОВА РОБОТА МУЗЕЮ:
- ведення книг обліку відвідувачів, екскурсій;
- альбом відгуків;
- книга обліку виховних годин;
- ведення обліку актів прийому експонатів, артефактів.