це втілення краси, сучасного художнього стилю. Кравець може допомогти вибрати свій стиль, свою модель, дати ділову пораду щодо вибору індивідуального стилю одягу.
Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені, які можуть виконати технологічну обробку будь-якого, навіть найскладнішого, вузла одягу і зібрати всі його деталі в готовий виріб.
Щоб краще зрозуміти, що це за фахівець, ми поступово розповімо вам, які здібності і якості характеру потрібно мати майбутньому спеціалісту, яку необхідно отримати освіту і чого навчитися, чим займається і що виконує кравець, де працюватиме після отримання диплому, яку буде отримувати зарплату і яку матиме перспективу професійного зростання.
Після закінчення 9 го класу загальноосвітньої школи ви можете прийти до нашого навчального закладу і продовжити навчання за професією «Кравець».
Протягом навчання (на базі 9 класів) в МЦППВ за професією 7433 «Кравець» здобувачі освіти отримують кваліфікації «Кравець» 2-3 розряду.
За час навчання ви також навчитеся шити брюки, виготовляти спідниці, сукні, халати сарафани, комбінезони і ще багато різноманітного одягу.
В навчальних швейних майстернях, які оснащені найсучаснішим обладнанням, майбутні кравці набувають професійних знань, вмінь та навичок. Навчають майбутніх кравців висококваліфіковані викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання.
Опановуючи професію кравця, здобувачі освіти вчаться працювати не лише на звичайних швейних машинах, а і на різноманітному спеціальному обладнанні: петельних, ґудзикових, підшивочних, вишивальних, обметувальних машинах. У програму навчання входить вивчення роботи, устрій та налагодження обладнання і механізмів швейного виробництва.
Майстри виробничого навчання створюють і проводять цікаві уроки, пізнавальні майстеркласи, з використанням мультимедійних засобів. Такі заходи дуже добре сприяють засвоєнню навчального матеріалу, укріплюють зацікавленість професією, розвивають творчу уяву, пізнавальну потребу у здобувачів освіти.
В МЦППВ за допомогою інноваційних технологій постійно підвищується професійний рівень підготовки учнів з професії “Кравець”. Ця робота ведеться в таких напрямках як використання мультимедійних відеороликів, використання учнями електронних посібників, проведення цікавих олімпіад з професії, конкурсів кращий за професією. Цікава подія на виробничому навчанні кравців проходить щорічно—це конкурс фахової майстерності кращий за професією, який складається з теоретичної частини та практичної—виготовлення нескладного виробу або вузла обробки. Конкурсанти демонструють якість виконаної роботи, дотримання технологічних умов та швидкості виконання завдання.
Здобувачі освіти протягом навчання вивчають спеціальні дисципліни, які будують майбутній фундамент фахової майстерності:
Опанувавши професію кравця здобувачі освіти проходять завершальний етап навчання — кваліфікаційну атестацію за фахом кравця 3-го розряду і захист дипломної роботи, після чого отримують диплом кравця відповідного розряду.
Групи пропонують до захисту свої дипломні проекти — власноруч скроєні і пошиті вироби моделей верхнього одягу. Здобувачі освіти також виконують творчі роботи — сукні до колекції
моделей.
Під час навчання здобувачі освіти мають змогу приймати участь в цікавих позаурочних заходах. МЦППВ щорічно приймає участь в обласній виставці творчих робіт «Наші талант і творчість — тобі, Україно”. Це творчі роботи швейного відділення — моделі одягу, зразки рукоділля: плетіння з бісеру, пошиті і оздоблені вишивкою з'ємні комірці, вишиті пояси, кольє з бісеру та інше.
Активну участь швейне відділення Центру приймає в Всеукраїнських подіях. Так ми прийняли участь у виготовленні вишитої хрестиком мапи України. Кожний навчальний заклад України, який має напрямок підготовки кравців, вишивав карту певної області нашої країни.
Не один рік наші здобувачі освіти приймають участь у Всеукраїнському конкурсі “Прорив легкої промисловості”. За умовами конкурсу навчальні заклади виготовляють колекцію одягу, дотримуючись певної тематики. Так була створена колекція моделей одягу “Street style”. Головна вимога до колекції за умовами конкурсу — це використання в моделях світлоповертаючих стрічок. На конкурсі “Прорив легкої промисловості 2019” наша колекція одягу отримала почесне ІІ місце.
Конкурс «Прорив легкої промисловості 2021» проводився в онлайн режимі, з інтернет голосуванням. В конкурсі прийняла участь колекція одягу, створена у фантазійному стилі з використанням цікавого оздоблення суконь з фатіну шикарними дивовижними квітами в стилі Петриківських розписів. Техніка виконання оздоблення — фелтінг, сухе і мокре валяння. Довершення образу — дивні квіти, заплетені у вінках моделей.
Професія кравця розвиває творчі, дизайнерські здібності, тому навчившись шити ви можете створювати свої неповторні, індивідуальні вироби одягу, бути прекрасними і неповторними.
По закінченню нашого навчального закладу здобувачі освіти за спеціальністю «Кравець» працевлаштовуються на швейних підприємствах міста Кривого Рогу, ательє мод чи приватних швейних майстернях. Такими підприємствами в нашому місті є швейна фабрика ООО Полстар, фабрика текстилю “Мiratex”, ательє “Чарівна пані”, “Елегант” та багато інших. Працівники швейної промисловості отримують достойну заробітну оплата за фактично виконану роботу. Із досконалим знанням своєї професії кваліфікована кравчиня завжди зможе отримувати гідну оплату своєї праці. Професія кравця може бути пов’язана з кількома сумісними професіями, наприклад, кравецьзакрійник, продавець-консультант по продажі виробів одягу, тканин і фурнітури, стиліст, дизайнер одягу.