Міжрегіональний центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Кривого Рогу Дніпропетровської області

Електрогазозварник. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Електрогазозварник. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

 ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК

Вибір професії — це важливий крок у доросле життя. Професія електрогазозварника престижна, відповідальна і віртуозна, має високу затребуваність на ринку праці. Від якості роботі зварника залежить довговічність і стійкість металевих конструкцій, вона потрібна для сучасного виробництва. Сучасний світ повністю тримається на металі. Без нього не можна побудувати металеві конструкції, високі будівлі, автомобілі, підводні човні, космічні кораблі та багато іншого.

Історія професії

Датою появи професії можна вважати 1802 рік, коли В. Петров відкрив ефект електричної дуги, при виникненні якої між двома вугільними електродами створюється настільки висока температура, що дозволяє розплавляти сталь, чавун, алюміній, мідь, латунь, пластмаси та інші матеріали. З моменту відкриття електричної дуги і його застосування пройшов чималий період часу. Але через століття метод з’єднання металів способом електричної дуги здійснив революційний прорив в галузі промисловості, будівництві. Світ пізнав нові види та способи зварювання, що стало масовою технологією з’єднання матеріалів.

Професійна кваліфікація: електрогазозварник III розряду

Завдання та обов’язки

 Виконує ручне дугове і плазмове зварювання середньої складності деталей, вузлів і конструкцій з вуглецевих сталей і простих деталей з конструкційних сталей, кольорових металів і сплавів у всіх просторових положеннях зварного шва, крім стельового. Виконує ручне дугове кисневе різання, стругання деталей середньої складності з маловуглецевих, легованих, спеціальних сталей, чавуну і кольорових металів в різних положеннях. Наплавляє спрацьовані прості інструменти, деталі з вуглецевих та конструкційних сталей.

Повинен знати

будову електрозварювальних машин та зварювальних камер, які застосовує; вимоги до зварного шва та поверхонь після кисневого різання
(стругання); вимоги і значення обмазок електродів; основні види контролю зварних швів; способи підбирання марок електродів залежно від марок сталі; причини виникнення внутрішніх напруг і деформацій у виробах, які зварює, та заходи їх запобігання.


Кваліфікаційні вимоги

 Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електрозварника ручного зварювання 2 розряду – не менше 1 року.

Оволодіння основними навичками ручного дугового зварювання покритими електродами вузлів і конструкцій з вуглецевих сталей і простих деталей з конструкційних сталей.

Незважаючи на широке застосування різних методів зварювання плавленням, найбільша кількість зварних конструкцій виготовляються методом ручного дугового зварювання. Завдяки простоті обладнання, невибагливості та легкості в обігу ручне дугове зварювання покритими електродами набуло широкого застосування у будівництві та ремонтних роботах.

Виконання напівавтоматичного зварювання і наплавлення простих та середньої складності деталей, вузлів конструкцій з конструкційних сталей, кольорових металів в нижньому та вертикальному положеннях шва і сплавів у всіх просторових положеннях зварного шва, крім стельового.

На сьогоднішній день на ринку праці затребуване напівавтоматичне зварювання через високу продуктивність, воно широко використовується в машинобудуванні, виправленні дефектів після лиття деталей.

Газове зварювання простих та середньої складності деталей, вузлів конструкцій і трубопроводів з конструкційних сталей, кольорових металів в нижньому та вертикальному положеннях шва.

У зв’язку з розвитком зварювального виробництва газове зварювання використовується в основному для паяння кольорових металів у ювелірній промисловості. Тому найдорожчим ювелірним виробам ми завдячуємо саме їй.

Плазмове різання металів.

Плазмове різання металу дуже просте в обігу, відрізняється точністю та якістю різу на відміну від інших видів різання, тому область застосування досить широка, починаючи від використання в домашніх умовах до заводів-гігантів.

Підвищення фахової майстерності

Під час навчання здобувачі освіти приймають участь у різних заходах фахової майстерності (майстер-класи, виставки, олімпіади, регіональні та обласні конкурси тощо). У п’яти з семи Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед здобувачів освіти професійної (професійно-технічної) освіти з професії електрогазозварник (2007, 2011, 2018, 2019, 2020 н.р.) здобувачі освіти МЦППВ здобули перемогу! У регіональному відборі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» 2019-2021 н.р. — також перемога!

По закінченню навчання

За результатами оволодіння кожним рівнем кваліфікації в Міжрегіональному центрі професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців проводиться Державна кваліфікаційна атестація, що включає перевірку теоретичних та практичних знань 2 та 3 розряду з професії електрогазозварник. Випускники МЦППВ мають право виконувати творчі роботи як альтернативу дипломним роботам. Теми творчих робіт відповідають вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики за професією 7212 електрогазозварник 3 розряду.

Працевлаштування

Випускнику Міжрегіонального Центру, який успішно пройшов кваліфікаційну атестацію, присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» з набутої професії відповідного розряду (категорії) і видається диплом державного зразка. Особа, яка опанувала курс професійно-технічного навчання і успішно пройшла кваліфікаційну атестацію, присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» з набутої професії відповідного розряду (категорії) і видається свідоцтво державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації. Професія електрогазозварника надзвичайно затребувана на ринку праці. Сьогодні зварювальне мистецтво потрібне як ніколи. Попит на спеціалістів незмінно високий, тому грамотний і досвідчений зварник буде завжди затребуваний. Після закінчення навчання всі здобувачі освіти успішно працевлаштовуються на промислові підприємства України.

Підвищення кваліфікації

Споріднені професії:
▪ електрозварник ручного зварювання;
▪ електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах;
▪ різальник.

 

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів


Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Постійне збільшення кількості автомобілів на дорогах, а також вдосконалення і ускладнення конструкцій і механізмів потребують великої кількості обслуговуючого персоналу на станціях техобслуговування. На сьогодні професія слюсар з ремонту колісних транспортних засобів є однією з найбільш затребуваних професій в ремонтних підприємствах та автосервісах. Щодня всім постійно доводиться стикатися з будь-яким видом автотранспорту – будь то особистий автомобіль або громадський транспорт, для підтримки його працездатності, належного технічного стану, за усіма потрібен професійний і своєчасний догляд. Саме тому кваліфікований фахівець з ремонту і діагностики автомобіля сьогодні є досить затребуваною професією яку Ви можете здобути в нашому учбовому закладі, який називається МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕРЕПІДГОТОВКИ ЗВІЛЬНЕНИХ У ЗАПАС ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ.
Міжрегіональний центр має сучасну виробничо-технічну базу та власний автосервіс, який обладнаний сучасним діагностичним обладнанням фірми BOSH, де проходять виробниче навчання та практику здобувачі освіти.
Підготовка кваліфікованих фахівців за професією слюсар з ремонту колісних транспортних засобів включає теоретичну підготовку, з будови, технічної експлуатації, технічного обслуговування, ремонту колісних транспортних засобів та підвищення професійної кваліфікації. Підготовка за кожною професійною кваліфікацією основана на компетентнісному підході та структурується за модульним принципом. Навчальний час здобувача освіти визначається обліковими одиницями часу, передбаченого для виконання навчальних програм професійної (професійно-технічної) освіти.

Обліковими одиницями навчального часу є:

  • академічна година тривалістю 45 хвилин;
  • урок виробничого навчання, тривалість якого не перевищує 6 академічних годин;
  • навчальний день, тривалість якого не перевищує 8 академічних годин

Професійно-теоретична підготовка здійснюється в навчальних класах, які обладнані стендами з будови агрегатів, механізмів, систем які взаємозв’язані з роботою автомобіля. Також викладачами застосовується мультимедійне забезпечення, наочні засоби та власні інноваційні розробки з методики викладання матеріалу і удосконалення тестових завдань.

Після здобуття теоретичних базових знань здобувачі освіти продовжують професійно-практичну підготовку яка здійснюється в навчальних майстернях та безпосередньо на робочих місцях підприємств.

Після закінчення теоретичного та практичного навчання в нашому навчальному закладі здобувачі освіти продовжують освоєння навиків професії з ремонту та технічному обслуговуванню колісних транспортних засобів на підприємствах ТОВ «Магнітні технології», ФОП Усенко, ФОП Власюк, ФОП Чаус, СТО «Автолайн», ТОВ «КОЛБІ», ТОВ «Ювікс», ТОВ «ІТАЛПАЙП» та інших.
Навчальний (робочий) час здобувача освіти в період проходження виробничої практики встановлюється відповідно до законодавства і режиму роботи підприємства,
установи, організації.

Обладнання, на якому проходять виробничу практику:

  • Обладнання для балансування коліс
  • Гідропідйомник для ремонтних робіт
  • Обладнання для шино-монтажних робіт

Крім здобуття професійної освіти, наші здобувачі освіти приймають активну участь в суспільному житті нашого закладу:

  • в республіканських, обласних, міських олімпіадах загальноосвітніх дисциплін, а також конкурсах професійної майстерності
  • в гуртках юнацької творчості
  • у гуртках художньої самодіяльності
  • у спортивних змаганнях

За результатами здобуття кожної професійної кваліфікації проводиться державна або проміжна (поетапна) кваліфікаційна атестація, що передбачає оцінювання набутих компетентностей й визначається параметрами: «знає – не знає»; «уміє – не вміє». Поточне оцінювання проводиться відповідно до чинної нормативно-правової бази. Після завершення навчання кожен випускник повинен уміти самостійно виконувати всі роботи, передбачені кваліфікаційною характеристикою, технологічними умовами і нормами, встановленими у галузі.

Після завершення навчання кожен випускник працевлаштовується на підприємства СТО, де заробітна платня вже залежить від навиків, які випускник здобув при проходженні виробничої практики на цьому підприємстві. Після закінчення навчання здобувачі освіти успішно працевлаштовуються на такі промислові підприємства міста як: ТОВ «Магнітні технології», ФОП Усенко, ФОП Власюк, ФОП Чаус, СТО «Автолайн», ТОВ «КОЛБІ», ТОВ «Ювікс», ТОВ «ІТАЛПАЙП» та інші.


Споріднені професії:

«Слюсар-ремонтник», «Електрогазозварник», «Токар».


Підвищення кваліфікації та продовження навчання:

Після отримання диплому кваліфікованого робітника здобувачі освіти мають змогу вступити на рівень молодшого
бакалавра за спеціальністю «Автомобільний транспорт».
Завдяки роботі відділення перепідготовки можна підвищити кваліфікацію.