Міжрегіональний центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Кривого Рогу Дніпропетровської області

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Постійне збільшення кількості автомобілів на дорогах, а також вдосконалення і ускладнення конструкцій і механізмів потребують великої кількості обслуговуючого персоналу на станціях техобслуговування. На сьогодні професія слюсар з ремонту колісних транспортних засобів є однією з найбільш затребуваних професій в ремонтних підприємствах та автосервісах. Щодня всім постійно доводиться стикатися з будь-яким видом автотранспорту – будь то особистий автомобіль або громадський транспорт, для підтримки його працездатності, належного технічного стану, за усіма потрібен професійний і своєчасний догляд. Саме тому кваліфікований фахівець з ремонту і діагностики автомобіля сьогодні є досить затребуваною професією яку Ви можете здобути в нашому учбовому закладі, який називається МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕРЕПІДГОТОВКИ ЗВІЛЬНЕНИХ У ЗАПАС ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ.
Міжрегіональний центр має сучасну виробничо-технічну базу та власний автосервіс, який обладнаний сучасним діагностичним обладнанням фірми BOSH, де проходять виробниче навчання та практику здобувачі освіти.
Підготовка кваліфікованих фахівців за професією слюсар з ремонту колісних транспортних засобів включає теоретичну підготовку, з будови, технічної експлуатації, технічного обслуговування, ремонту колісних транспортних засобів та підвищення професійної кваліфікації. Підготовка за кожною професійною кваліфікацією основана на компетентнісному підході та структурується за модульним принципом. Навчальний час здобувача освіти визначається обліковими одиницями часу, передбаченого для виконання навчальних програм професійної (професійно-технічної) освіти.

Обліковими одиницями навчального часу є:

  • академічна година тривалістю 45 хвилин;
  • урок виробничого навчання, тривалість якого не перевищує 6 академічних годин;
  • навчальний день, тривалість якого не перевищує 8 академічних годин

Професійно-теоретична підготовка здійснюється в навчальних класах, які обладнані стендами з будови агрегатів, механізмів, систем які взаємозв’язані з роботою автомобіля. Також викладачами застосовується мультимедійне забезпечення, наочні засоби та власні інноваційні розробки з методики викладання матеріалу і удосконалення тестових завдань.

Після здобуття теоретичних базових знань здобувачі освіти продовжують професійно-практичну підготовку яка здійснюється в навчальних майстернях та безпосередньо на робочих місцях підприємств.

Після закінчення теоретичного та практичного навчання в нашому навчальному закладі здобувачі освіти продовжують освоєння навиків професії з ремонту та технічному обслуговуванню колісних транспортних засобів на підприємствах ТОВ «Магнітні технології», ФОП Усенко, ФОП Власюк, ФОП Чаус, СТО «Автолайн», ТОВ «КОЛБІ», ТОВ «Ювікс», ТОВ «ІТАЛПАЙП» та інших.
Навчальний (робочий) час здобувача освіти в період проходження виробничої практики встановлюється відповідно до законодавства і режиму роботи підприємства,
установи, організації.

Обладнання, на якому проходять виробничу практику:

  • Обладнання для балансування коліс
  • Гідропідйомник для ремонтних робіт
  • Обладнання для шино-монтажних робіт

Крім здобуття професійної освіти, наші здобувачі освіти приймають активну участь в суспільному житті нашого закладу:

  • в республіканських, обласних, міських олімпіадах загальноосвітніх дисциплін, а також конкурсах професійної майстерності
  • в гуртках юнацької творчості
  • у гуртках художньої самодіяльності
  • у спортивних змаганнях

За результатами здобуття кожної професійної кваліфікації проводиться державна або проміжна (поетапна) кваліфікаційна атестація, що передбачає оцінювання набутих компетентностей й визначається параметрами: «знає – не знає»; «уміє – не вміє». Поточне оцінювання проводиться відповідно до чинної нормативно-правової бази. Після завершення навчання кожен випускник повинен уміти самостійно виконувати всі роботи, передбачені кваліфікаційною характеристикою, технологічними умовами і нормами, встановленими у галузі.

Після завершення навчання кожен випускник працевлаштовується на підприємства СТО, де заробітна платня вже залежить від навиків, які випускник здобув при проходженні виробничої практики на цьому підприємстві. Після закінчення навчання здобувачі освіти успішно працевлаштовуються на такі промислові підприємства міста як: ТОВ «Магнітні технології», ФОП Усенко, ФОП Власюк, ФОП Чаус, СТО «Автолайн», ТОВ «КОЛБІ», ТОВ «Ювікс», ТОВ «ІТАЛПАЙП» та інші.


Споріднені професії:

«Слюсар-ремонтник», «Електрогазозварник», «Токар».

Підвищення кваліфікації та продовження навчання:

Після отримання диплому кваліфікованого робітника здобувачі освіти мають змогу вступити на рівень молодшого
бакалавра за спеціальністю «Автомобільний транспорт».
Завдяки роботі відділення перепідготовки можна підвищити кваліфікацію.

Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів


МАЙСТЕР З ДІАГНОСТИКИ ТА НАЛАГОДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО УСТАТКУВАННЯ ВТОМОБІЛЬНИХ ЗАСОБІВ

Ця професія охоплює спеціаліста, який відповідає за діагностику та ремонтування електронних систем у  автомобілях. Це відповідальна та технічно складна професія, яка вимагає постійного вдосконалення та оновлення знань у сфері автомобільної електроніки, котра постійно розвивається.

Студент навчиться:

Діагностиці систем.

Проводити виявлення та аналіз несправностей в електронних системах авто за допомогою спеціального діагностичного обладнання.

Виправленню несправностей.

Після виявлення проблем, проводити ремонт або налагодження електронних компонентів та систем для виправлення проблеми.

Роботі з електронним обладнанням.

Встановлювати, налаштувувати та обслуговувати електронні блоки керування, сенсори, тощо.

Технічному обслуговуванню.

Виконувати технічне обслуговування, оновлювати програмне забезпечення, замінювати апаратні компоненти.